Z pewnością zima to dla niektórych bardzo trudny okres. Dzień się każdemu może bardzo często dłużyć. Na dworze robi się co raz częściej ciemniej niż dotychczas. To wszystko może doprowadzać do tego, że staramy się przygotowywać ciepłe i wygrzewające posiłki i napoje. Szczególnie w okresie zimowym należy szczególnie starannie dobierać swoje dania. Potrawy, który są najbardziej odpowiednie to na pewno gorące a także dobrze doprawione zupy. Odpowiednia przekąska w tym okresie to na pewno orzechy(podprażane).
Zimowa pora roku nie sprzyja jednak spożywaniu owoców i warzyw. Należy z duża starannością dobierać posiłki. Warto w tym okresie korzystać z naturalnych owoców suszonych a także warto stosować na parze przygotowywać wyżej wspomniane warzywa.
Aby się rozgrzewać poprzez odpowiednie potrawy warto do swoich dań podawać takie przyprawy jak goździki, cynamon, anyż, czarny pieprz. Należy pomijać wszelkiego rodzaju dań, które nie będą rozgrzewać. Tutaj bardzo często można mówić o owocach cytrusowych lub o zimnych pokarmach.