Stosowanie odżywek jest bardzo popularne, zwłaszcza wśród sportowców. Nawet początkujący amatorzy przyjmują podobne produkty oczywiście biorąc tym samym przykład z osób, które profesjonalnie zajmują się sportem. Takie osoby nie sprawdzają wcześniej zawartości, czy też tego, do czego tak naprawdę stosuje się podobne produkty. Liczy się tylko to, że stosują je profesjonaliści. Reszta stanowi tylko dodatek.
Chociaż odżywki zawierają białko – budulec mięśni, czy węglowodany dodające energii, bardzo często są wzbogacone o niebezpieczne dla zdrowia składniki. Przede wszystkim chodzi tutaj o hormony, które w bardzo niebezpieczny sposób wpływają na funkcje organizmu. Zbyt duża dawka testosteronu u kobiet wpływa na układ rozrodczy. Również cechy męskie, ja większe owłosienie stają się bardziej widoczne. Nie można też zapominać o syntetycznych składnikach, które również nie są najlepszym dodatkiem.
Nie ulega wątpliwości fakt, że kupując produkty tego typu trzeba zwrócić uwagę na ich skład i zweryfikować, czy nie zawierają podejrzanych dodatków.